BLOG

Pożyczka online bez zaświadczeń o dochodach – na czym polega?

Opublikowano: 07.02.2020

Każda osoba, która przynajmniej raz surfowała po Internecie w poszukiwaniu najkorzystniejszego dla siebie wariantu pożyczkowego, z pewnością natrafiła na pojęcie pożyczki online bez zaświadczeń. Jakich dokumentów oczekują od nas pożyczkodawcy? Jakie informacje możesz pominąć? Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, których dokumentów wymaga się ze względów prawnych, a które są wykorzystywane w ustaleniu Twojej zdolności kredytowej.

Dowód osobisty to podstawa

Część instytucji pożyczkowych reklamuje swoje oferty mianem „pożyczki na dowód”. Oczywiście, tego rodzaju deklarację należy rozpatrywać w kategorii pewnego skrótu myślowego. O ile dowód osobisty rzeczywiście stanowi jedyny „formalny” wymóg otrzymania pożyczki, nie podaje on wszystkich informacji, które wymagane są do jednoznacznego ustalenia wiarygodności pożyczkobiorcy.

Oświadczenie o dochodach kontra zaświadczenie o dochodach

Pojęcie „oświadczenia” i „zaświadczenia” bardzo często traktuje się tożsamo i stosuje zamiennie. Warto jednak pamiętać, że ich znaczenie zauważalnie się różni. Przedsiębiorstwa, w których ofercie znajduje się pożyczka online bez zaświadczeń, w dalszym ciągu wymagać mogą oświadczenia o otrzymywanych zarobkach.

Oświadczenie o dochodach jest jednym z najpopularniejszych wymogów w trakcie ubiegania się o pożyczkę. W przeciwieństwie do zaświadczenia, nie wymaga ono jakiejkolwiek autoryzacji. Cały proces sprowadza się wyłącznie do dobrowolnego oświadczenia na temat wysokości swoich zarobków, w oparciu o które firma pożyczkowa podejmuje decyzję o zawiązaniu (bądź nie) umowy.

Zaświadczenie o dochodach jest dokumentem wystawiany przez pracodawcę. Pracownik może wystąpić o dokument, w którym wyszczególnione zostaną:

  • personalia pracownika
  • dane pracodawcy
  • średnia pensja z ostatnich miesięcy
  • wysokość otrzymywanego wynagrodzenia
  • czas zatrudnienia oraz trwania umowy.

W przypadku chwilówek o małej wartości oświadczenie o dochodach stanowi zazwyczaj wystarczającą gwarancję. Oczywiście, sytuacja ta może ulec zmianie w przypadku pożyczek długoterminowych, opiewających na znacznie wyższe kwoty.

Pożyczka online bez zaświadczeń o dochodach – na czym polega?

 

 

 

 

Na jakie dochody mogą powołać się pożyczkobiorcy?

W Internecie można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat źródeł dochodu, które akceptowane są przez poszczególnych pożyczkobiorców. Oczywiście, każda firma pożyczkowa dysponuje prawem do samodzielnego ustalania wiarygodnych dla siebie dochodów. W czołówce znajdują się przede wszystkim:

  • umowa o pracę na czas nieokreślony (najbardziej wiarygodne źródło dochodów, zwłaszcza przy długim stażu pracy)
  • umowa o pracę na czas określony (jeśli spłata pożyczki potrwa krócej niż czas umowy)
  • umowa zlecenia bądź o dzieło (kluczową rolę odgrywa wysokość wynagrodzenia)
  • dochód z działalności gospodarczej (wymaga zwykle wyższych dochodów i dłuższego czasu działania firmy)
  • emerytura/renta (cechuje się podobnymi parametrami co umowa na czas nieokreślony).

Pożyczka online bez zaświadczeń od TAKTO Finanse cechuje się jednym z najniższych progów dochodowych ze wszystkich pożyczkodawców – aby pożyczka online bez zaświadczeń mogła trafić na Twoje konto, potrzebujesz dochodu w wysokości 500 zł miesięcznie. Już dziś odwiedź TAKTO Chat i wypróbuj pierwszą w Polsce pożyczkę za pośrednictwem czatu.


brak ocen  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

TAKTOeasy należy do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, skupiającej kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce.

W TAKTO Finanse działamy w sposób etyczny i zgodny z Zasadami Dobrych Praktyk.

TAKTO Finanse jest pełnoprawnym członkiem organizacji Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

TAKTO Finanse otrzymało Certyfikat Audytu Etycznego – jest to wyróżnienie przyznawane co roku przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, tylko tym firmom, które przestrzegają wysokich standardów etycznych wśród przedsiębiorstw finansowych.

TAKTO Finanse ponownie otrzymało ważny Certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca, przyznawany instytucjom z sektora mikropożyczek i pożyczek ratalnych przez Loan Magazine.

Zgodnie z wymogami firmy Google informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są szybkie pożyczki na raty w TAKTO Finanse sp. z o.o. wynosi 6 miesięcy a maksymalny 40 miesięcy. Maksymalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla pożyczki w TAKTO Finanse sp. z o.o. wynosi 316.09% (na dzień 09.09.2022).

 

Administratorem danych osobowych jest TAKTO Finanse spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Szczytnickiej 11, 50-382 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy pod nr KRS 0000595762, o kapitale zakładowym 1 100 000,00 PLN w całości wpłaconym, NIP 8951852770, REGON 020114060.

Copyright © 2012–2018 TAKTO Finanse spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Part of B2Holding