BLOG

Szybka pożyczka przez Internet – fakty i mity

Opublikowano: 12.03.2020

Wokół firm, działających w ramach pozabankowego sektora finansowego, narosło wiele mitów. Wiele z nich powstało wokół wielokrotnie powielanych opinii z drugiej ręki, których treść nie pokrywa się z ogólnie przyjętymi praktykami. W poniższym artykule staramy się rozprawić z dwoma najczęściej spotykanymi opiniami na temat pożyczek gotówkowych oraz wyjaśnić ich źródło. Czy część Klientów słusznie obawia się tego typu usług?

Szybka pożyczka przez Internet oparta jest na niejasnych podstawach prawnych

Powyższe twierdzenie jest jednym z najczęściej powielanych przeinaczeń na temat ofert pozabankowych kredytów i pożyczek. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy dopatrywać się w nagłośnionych (całkowicie słusznie) przez media przypadkach, w których pożyczkobiorcy zostali oszukani. Pożyczkodawcy zawiązywali umowy w oparciu o niejasne, dyskusyjne zapisy oraz celowo wprowadzali w błąd w temacie łącznej kwoty zobowiązania.

Obecnie działające na rynku firmy finansowe nie dysponują żadnym polem do manewru w zakresie „nadinterpretacji” przepisów. Umowa pomiędzy firmą oferującą pieniądze, a pożyczkobiorcą powinna być skonstruowana w najprostszy możliwy sposób, a zakres jej treści wynika z szeregu aktów prawnych. Do najważniejszych dokumentów tego typu zaliczyć należy m.in.

  • Ustawę antylichwiarską
  • Ustawę o kredycie konsumenckim
  • Ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Przytoczone powyżej dokumenty stanowią zabezpieczenie interesów obu stron umowy – określają formalne warunki pożyczki, maksymalną kwotę odsetek oraz jasno formułują, w których jedna ze stron może odstąpić od umowy bez żadnych dodatkowych konsekwencji.

Szybka pożyczka przez Internet – fakty i mity

 

 

 

Krótkoterminowa szybka pożyczka przez Internet jest darmowa – mit

W telewizji i Internecie dostrzec można wiele reklam, zapewniających o całkowitej darmowości pierwszej chwilówki dla nowego Klienta. Oczywiście, promocje tego typu obejmują tylko tych pożyczkobiorców, ktorzy zwrócili swe zobowiązania bez żadnego opóźnienia. W pozostałych przypadkach, potencjalne koszty pożyczki mogą być znacznie wyższe. Darmowe nie są również pożyczki długoterminowe, w których do każdej raty dołączone koszty, związane z prowizją czy udzieleniem finansowania.

Warto pamiętać jednak, że wszelkiego rodzaju opłaty w zobowiązaniach długoterminowych stanowią pewnego rodzaju kompromis pomiędzy ryzykiem, ponoszonym zarówno przez pożyczkodawcę, jak i Klienta: firma pożyczkowa zabezpiecza się przed ryzykiem utracenia wnioskowanej kwoty (która może wynosić nawet 25 tys. złotych), a pożyczkobiorca nie musi obawiać się, że nie da rady spłacić całego zobowiązania w ciągu jednego miesiąca, jak ma to miejsce w przypadku popularnych chwilówek.

Nie jesteś pewien czy długoterminowa szybka pożyczka przez Internet to najlepsze rozwiązanie? Zapoznaj się z korzyściami, jakie zapewni Ci nasza rewolucyjna oferta z wykorzystaniem internetowego czatu. Już dziś wypełnij przygotowany przez nas formularz i przekonaj się, że szybka pożyczka przez Internet jest rozwiązaniem szybkim i wygodnym.           


brak ocen  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

TAKTOeasy należy do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, skupiającej kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce.

W TAKTO Finanse działamy w sposób etyczny i zgodny z Zasadami Dobrych Praktyk.

TAKTO Finanse jest pełnoprawnym członkiem organizacji Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

TAKTO Finanse otrzymało Certyfikat Audytu Etycznego – jest to wyróżnienie przyznawane co roku przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, tylko tym firmom, które przestrzegają wysokich standardów etycznych wśród przedsiębiorstw finansowych.

TAKTO Finanse ponownie otrzymało ważny Certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca, przyznawany instytucjom z sektora mikropożyczek i pożyczek ratalnych przez Loan Magazine.

Zgodnie z wymogami firmy Google informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są szybkie pożyczki na raty w TAKTO Finanse sp. z o.o. wynosi 6 miesięcy a maksymalny 40 miesięcy. Maksymalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla pożyczki w TAKTO Finanse sp. z o.o. wynosi 316.09% (na dzień 09.09.2022).

 

Administratorem danych osobowych jest TAKTO Finanse spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Szczytnickiej 11, 50-382 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy pod nr KRS 0000595762, o kapitale zakładowym 1 100 000,00 PLN w całości wpłaconym, NIP 8951852770, REGON 020114060.

Copyright © 2012–2018 TAKTO Finanse spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Part of B2Holding